Tüm Kamu Çalışanlarına %20 İndirimli Hizmet!
Kamu yararına çalışan, yani millete hizmet eden değerli memurlarımızın tüm taşınma ihtiyaçlarında her türlü desteği sunuyoruz. (İndirimimiz toplu taşımalarda geçerlidir.)
TEKLİF ALIN

TAŞINIRKEN EŞYALAR NASIL PAKETLENMELİ?

Adres değişikliği sırasında yaşanan en büyük sorunlardan biri de eşyaların deforme olması veya zarar görmesidir. Bu sorunu çözmek için alınan ilk önlem ise ambalajlar ile gerçekleştirilen paketleme işlemleridir. Ancak taşınırken eşyalar nasıl paketlenmeli? Noktasında bilinmesi gereken bazı temel unsurlar bulunmaktadır. Zira her eşyanın darbelere karşı göstermiş olduğu dayanıklılık gücü farklıdır. Bu nedenle de ambalajlama çalışmaları yüklere özel olarak yapılmalıdır. Örneğin mobilyalar veya ahşap yüzeyler, kalın naylonlar ile paketlenmelidir. Paketlerin içerisine köpük gibi straforlar yerleştirilmelidir. Yani taşınırken eşyalar nasıl paketlenmeli? Sorusunun cevabı, yüzeyden yüzeye göre farklılık göstermektedir. Çamaşır makinesi, buzdolabı veya bulaşık makinesi gibi elektronik eşyalar ise, paketlenmenin yanı sıra kutulara yerleştirilmektedir.

Paketleme Yöntemleri

Taşınırken eşyalar nasıl paketlenmeli? Noktasında detaylı araştırmalar yapılmalıdır. Öncellikle sağlam ve kaliteli ambalajlar belirlenmelidir. Aksi taktir eşyalar zarar görebilir. Paketleme yöntemlerinde tercih edilen uygulamaların ilki, yüzeylerin kat ve kat sarmalanmasıdır. Örneğin beyaz eşyalar, en az 3 kat olacak bir şekilde ambalajlanmalıdır. Her katta ise, yapışkan özelliği yüksek olan bantlar kullanılmalıdır. Daha sonra ikinci kata geçilmelidir. Taşınırken eşyalar nasıl paketlenmeli? Sorusu dışında, hangi ambalajlar ile paketlenmeli? Sorusu da oldukça önemlidir. Örneğin elektronik eşyalar, nem ve buhar yapmayan naylonlar ile ambalajlanmalıdır. Sevkiyat sırasında söz konusu paketlerin açılmaması içinde gerekli olan tüm önlemlerin alınması gerekmektedir.

Taşınırken Eşyalar Nasıl Paketlenmeli?

Evlerde ve ofislerde bulunan eşyalar, şeffaf naylonlar ile paketlenmelidir. Ancak sarmalama sırasında naylonların gergin olmamasına da özen gösterilmelidir. Haddin fazla gerin olan naylonlar belirli bir süre sonra basınç oluşturmakta ve en ufak bir darbede yırtılabilmektedir. Yüzeylerin tamamı kapatılmalı ve açık bir bölüm kalmamalıdır. Ambalajlama çalışmalarında karton kutulardan da destek alınmalıdır. Örneğin cam ve kristal yapıya sahip olan eşyalar kapalı kutulara yerleştirilmelidir. Taşınırken eşyalar nasıl paketlenmeli? Noktasında ürünlerin ağırlıkları da göz önünde bulundurulmalıdır. Özellikle de tonaj bakımından oldukça ağır olan eşyalar, yırtılması zor olan pat pat ambalajlar ile paketlenmelidir.

Profesyonel Paketleme Desteği

Firmamız tarafından sunulan nakliyat hizmetleri dahilinde her müşterimize paketleme desteği de verilmektedir. Taşınması planlanan tüm eşyalar özenle ambalajlanmaktadır. Ayrıca ambalajlama çalışmaları birinci sınıf kaliteye sahip olan naylonlar ile yapılmaktadır. Taşınırken eşyalar nasıl paketlenmeli? Noktasında bilgi sahibi olan firmamız, taşıma güvenliğini maksimum düzeyde sağlamaktadır. Sizde hemen müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilir ve talep ettiğiniz adreslere ekip yönlendirilmesini sağlayabilirsiniz

17 Nisan 2019
159 kez görüntülendi
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?